Stor Perde Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Son yıllarda en çok tercih edilen perde modelleri arasında yer alan stor perdeler, hem dekoratif hem de kullanımı, temizliği çok kolay. Alacağınız stor perde sadece dekoratif görünmesin, onun yanında bir kaç noktaya dikkat etmelisiniz. Her şeyden önce size tavsiyem mümkünse evinizin bütün odalarına aynı desen stor perde almaya çalışın. Zira yarın evinizi değiştirmek isterseniz yeni evinizin pencere ölçülerine göre stor perdeleri kesiyorlar veya birleştiriyorlar ve böylece yeni eve yeni perde masrafınız olmuyor.

Bunun dışında düzenli olarak stor perde yıkama imkanınız yoksa size tavsiyem kesinlikle en azından 2 günde bir nemli ıslak bezle perdelerinizi silmeniz. Zira yeni stor perdeler her ne kadar leke tutmaz özelliğine sahip olsa da, sonuçta yapı olarak polyester tabanlı olduğundan bir süre sonra keskin ve rahatsız edici bir stor perde kokusu ile karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca her bütçeye ve her zevke uygun stor perdeler arasından seçim yaparken bütçeniz yetiyorsa kesinlikle kaliteli bir stor perde alın. Zira perdeyi açıp kapatırken mekanizma ister istemez perdeyi aşındırıyor ve kalitesi düşük bir stor perde seçmişseniz 1 yıla varmadan perdenin her iki kenarından iplikler sarkmaya başlıyor.

Sizin için derlediğimiz stor perde modellerine gözatabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir