Son Moda Çocuk Odası Dekorasyonu

Her sene neredeyse her markanın mobilya renkleri değiştirdiğini ve aslında her biri birinin neredeyse aynısı gibi duran klişeleşmiş eşyalardan kurtulmanın vakti geldi de geçiyor. Her sezon yılın modası değişse de değişmeyen tek şey sizin zevklerinizdir. Kendi dokunuşlarınız ve bizden alabileceğiniz birkaç tüyo ile kendi modanızı yaratabileceğinizi size hatırlatalım. Şimdi bakalım son moda çocuk dekorasyonu için nelere ihtiyacımız var, nelere dikkat etmeliyiz?

Her ne kadar kendi modanızı yaratabileceğinizi bilseniz de sezonun trend parçalarını da kullanmamak işten bile değil. Bu yıl epeyce rastlayabileceğimiz en gözde model country tipi eşyalardır. Eskiyi yeniye adapte etmenin modası kolay kolay geçeceğe benzemiyor. Country modeli mobilyaları hemen her yerde bulabileceğiniz gibi geri dönüşüm için kendi eşyalarınızı da çocuğunuzun odası için kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz soft renkleri erkek çocukları için de kız çocukları için de rahatlıkla kullanabileceğiniz için pembe/mavi klişesinden de kurtulmuş olursunuz.

Mobilyanızı aldıysanız geriye halı, perde ve aksesuarlar kaldı demektir. Anti-bakteriyel olmasına özen gösterdiğiniz halınızı bu yıl canlı renkte seçebilirsiniz. Kir götürmesi özelliğinin de olmasını hatırlatmamıza gerek yoktur sanırım. Perdenizin çok fonksiyonlu olmasına özen göstermelisiniz çünkü çocukların gündüz uykularında kullanacağınız kalın perdeler onun deliksiz bir uykuya hazırlar. Güneşin her dönem içerde olması gerektiğini de düşünürsek tül perde, biraz kalın perde ve çok kalın perde gibi ayarlanabilir olmasına dikkat etmelisiniz. Aksesuarlara gelecek olursak kullanıp kullanmamak tamamen size bağlı. Çoğu anne baba bebek raflarını ilk dönemde kullanmasalar da ilerleyen zamanlarda derli toplu olmak için bol bol kullanacakları yer olacaktır. Aile resimleriniz bu konuda size yardımcı olabilecek en iyi parçalardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir