Perde Modelleri 2016

Son yıllarda klasik perde modelleri yerini hem modern hem dekoratif perde modellerine bıraktı. Perde modelleri 2016 tasarımları, her odanın dekorasyonuna göre uyumlu olarak farklı şekillerde dizayn ediliyor.

Salon perde modelleri içinde hemen hemen her modelde mutlaka fon perde modelleri eşlik ediyor. Pencerelerin iki yanında orta tül perde veya orta stor perde renginin bir ton koyusundan fon perde yapılıyor. Genelde kadife fon perdeler tercih edilirken, kendi dekorasyon zevkinize göre orta tül perde kumaşının aynısından fon perde de yapılabiliyor. Salon ve oturma odası için genelde tül perde kullanılırken son yıllarda stor perde modelleri de tercih edilmeye başlandı. Stor perde çok dekoratif olmasına rağmen polyester yapısı sebebiyle salonu, oturma odasını bir süre sonra kötü kokutabiliyor.
Çocuk odası ve bebek odası perde modelleri için genelde çizgi film karakterli resimlerle tasarlanan stor perdeler kullanılıyor. Özel yapım perdelerde ise dilerseniz çocuğunuzun resmini stor perdelere bastırabiliyorsunuz.

Yatak odası perde modelleri için güneşlik ve tül perde yeterli olurken dilerseniz içeri hiç ışık geçirmeyen çift katlı fon perde yaptırabilir, gündüz fon perde gece tül perde üzerine çekebileceğiniz kalın perde olarak kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir