Orta Sehpa Modelleri

Orta Sehpadan Neden Hiç Vazgeçilmez?

Sanırız her 10 evden 8’in de orta sehpa vardır. Ortalama büyüklükte bir salonda orta sehpa mutlaka vardır. Çünkü olmaması bir eksikliktir. Hatta bizde bir oturduğumuz salon birde misafir odası diye tabir ettiğimiz, üzerinde ev halkının çok fazla oturmadığı bir oda vardır. İşte burada mutlaka bir orta sehpa vardır.

Peki, alırken sadece adettendir diye mi alıyoruz? Tabi ki cevap hayırdır. Orta sehpa ortada bulunan o boşluğu doldurur. Ve zamanla ihtiyaçlarla orantılı olarak çok fazla çeşitte üretilmiştir. Küçük oda veya büyük oda için ideal olabilecek bin bir çeşit orta sehpalar vardır.

Orta Sehpa Modelleri Nelerdir?

Tamamen süs amaçlı, saklama amaçlı, masa amaçlı ve daha birçok amaç sayabileceğimiz orta sehpa modelleri vardır. Salonunuz küçükse ve masa ihtiyacınız varsa, artık masa olabilen orta sehpa modelleri çok ön planda. Açılarak yemek yiyebileceğiniz bir masaya dönüşüyor. Böylece iki amaç içinde kullanılmış oluyor. Hem fiyat olarak uygun bu masalar daha uzun yıllar çok tutulacak gibi duruyor.

Bir de saklama amaçlı kullanabileceğiniz orta sehpa modelleri var. Bunlar da çekmeceler olabiliyor ya da üstü tamamen açılarak içine bir şeyler koyabiliyorsanız. Kısıtlı dolabı olanlar için bir seçenek tabi ki.

Birde servis sehpası olan orta sehpalar var. Aslında bunlar çok parçadan oluşan bir orta sehpa modeli. Ayırdığınızda servis sehpalarına dönüşüyor. Buda kullanım açısından darlık yaşayanlar için çift kullanım amacıyla işlevli bir seçenek olabilir.

Tabi bir de çok büyük yayla gibi salonları olanlar var. Böyle bir durumda karar tamamen sizde. İstediğiniz model istediğiniz büyüklükte tercih edebilirsiniz. Renk seçeneği tabi ki mobilyanıza göre belirlenir. Her renk çeşidi vardır her model için. Eski tarz, klasik tarz, modern tarz seçmek sizin zevkinize kalmış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir