Küçük Bahçe Dekorasyon Önerileri

Bahçe dekorasyon stilleri son zamanlarda daha yaratıcı tarzlarla dekore ediliyor. Büyük bahçeler dekorasyon açısından daha şanslı zira yapılabilecek dekorasyon fikirleri daha fazla. Ancak küçük bahçeler için aynı durum geçerli değil. Bu durumda doğru dekorasyon stilleri uygulanırsa çok dekoratif bahçeler elde edilebilir.

İşte size küçük bahçe dekorasyon önerileri:
Öncelikle bahçe dekorasyonunda kullanacağınız bahçe mobilyaları, bahçe aksesuarları, bahçe çitleri ve bahçe duvarlarını mutlaka açık renk tasarlayın. Böylece olduğundan daha büyük görünen bir bahçe elde edersiniz.

Şayet oturma alanları koymak istediğiniz bir bahçe yapacaksanız az yer kaplayan ancak çok fonksiyonel bahçe oturma gruplarından alabilir, ufak çiçekli kamelya yaptırarak altına bahçe mobilyaları koyabilirsiniz.

Eğer bahçede bitki, çiçek yetiştirmek isterseniz, bahçeyi renkli taşlarla, renkli ufak çitlerle bölmelere ayırıp, çeşit çeşit bitki ve çiçek yetiştirebilirsiniz. Çiçek ekecek alan az ise çok fonksiyonel katlı saksı modellerinden alıp her kata farklı çiçek ekerek küçük bahçe dekorasyonu için farklı bir tarz oluşturabilirsiniz.

Bahçe zeminini, çim ile kaplatırsanız daha geniş bir bahçe dekorasyonu elde edersiniz. Çimler üzerine adım kiremitleri veya adım taşları koyarak hem dekoratif bir alan oluşturursunuz hem de çimleri kormuş olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir