Burçlara Göre Ev Dekorasyonu

Burcumuzu karakterimize, karakterimizi de evimize yansıtırız çoğu zaman. Zevkler ve renkler ayrıdır tabii ki ama bu ayrımı ilk burcumuz ve özellikleri yapar. Astroloji, pek fark etmesek de hayatımızın birçok alanında farklılığını yansıtıyor. Bu gözle görülür farklılıkları gelin beraber inceleyelim.

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu1) KOÇ BURCU (21 MART-19 NİSAN)

Yalnızlık koçlar için yaşam stilidir. Ellerinden gelse kendi cumhuriyetlerini kurmak isterler. Bu nedenle evlerinde sadelikten yana olan koç burçları, minimal eşyaları, kırmızı, bordo ve hardal renklerini bir arada kullanmayı severler. Büyük alanlardaki küçük eşyalar onların hareket özgürlüğü için tercih sebebi olabilir.

2) BOĞA BURCU (20 NİSAN-20 MAYIS)

Dekorasyon konusunda kararsızsanız ve bir boğa burcunda arkadaşınız varsa çok şanlısınız. Dekorasyonda Avrupai modellerden hoşlanan Boğalar, yaşam alanlarında genellikle pastel renklerini tercih ederler. Rahatlık vazgeçilmezleri olduğundan evlerinden ve büyük yastıklarından vazgeçemezler. Koltuk seçimleri genelde büyük olduğundan, geriye kalan eşyaları minimal seviyede olabilir.

2016 Ev Dekorasyonu

3) İKİZLER BURCU (21 MAYIS-21 HAZİRAN)

Tarzları ve duruşları henüz doğduklarında bile var olan bu burç insanları, misafirperverlikleriyle de bilinir. Portatif eşya onlar için tercih sebebidir çünkü aynı dekorda uzun süre kalamazlar. Değişim meraklısı İkizler ev dekorasyonunda, sarı ve tonlarını kullanmaktan büyük keyif alırlar.

4) YENGEÇ BURCU (22 HAZİRAN-22 TEMMUZ)

Evlerinde ve yaşam alanlarında zaman geçirmek onların vazgeçilmezidir. Dış dünyayla bağlantılarını neredeyse kopardıkları bu zamanları devasa koltuklarda, yumuşak battaniyeler arasında olmaya bayılırlar. Mavinin tonlarını ve yeşilin tonlarını bol bol kullanmayı da ihmal etmezler. En sevdikleri yerin de oturma odası olduğunu söylememize gerek yoktur herhalde.

5) ASLAN BURCU (23 TEMMUZ-22 AĞUSTOS)

Biri gösteriş ve ihtişam mı dedi? Bu sorunun tek yanıtıdır Aslan burçları. Mobilyaları için kesenin ağzını açtıkları gibi özgün tasarım onların ruhlarında vardır. Zıt renk uyumunu sıkça tercih ettiklerinden dekorasyonda renk uyumunu altın rengiyle tamamlarlar. Favori alanları şatafatla dekore ettikleri yatak odalarıdır.

2017 Ev Dekorasyonu

6) BAŞAK BURCU (23 AĞUSTOS-22 EYLÜL)

Doğal yaşama meraklı bu burç insanları mükemmelliyetçi olmalarıyla da bilinirler. Genel olarak büyük balkonlu evleri veya bahçeli teraslı evleri vardır. Sadelikten de vazgeçemeyen Başaklar, doğayı en iyi vurgulayan renk olan griyi tercih ederler.

7) TERAZİ BURCU (23 EYLÜL-22 EKİM)

Renk geçişleriyle ve desenlerle oynamayı seven Teraziler, tercihlerini klasik hatlardan yana kullanırlar. Eskiyi yeniye adapte edebilen bu burç insanları iri paralardan vazgeçemezler. Büyük tablolara ve uzun apliklere sıkça rastlayabilirsiniz. Tarzlarının yanında pembeden ve pastel renklerden vazgeçemezler.

8) AKREP BURCU (23 EKİM-21 KASIM)

Ferah bir ortam ve yüksek aydınlatmalar onlar için her şeydir. Siyahı beyazı bol olan bir evin sahibi muhakkak bir Akreptir. Temizlik ve titizlik onlar için ön plandadır. İlgiyi lüksle değil düzenleriyle üzerlerine toplarlar. Favori alanları yatak odalarıdır.

Burçlar ve Ev Dekorasyonu

9) YAY BURCU (22 KASIM-21 ARALIK)

Özgürlüğüne en düşkün burçtur. Bu özelliklerini evlerinde otantik çizgilerle ve modernizemle buluştururlar. İri yastıklarında yeni seyahat planları yapmaya bayılırlar. Turkuazı ve maviyi birlikte kullanmayı severler. En sevdikleri alanları salonlarıdır.

10) OĞLAK BURCU (22 ARALIK-19 OCAK)

Eskiye dönük tarzları ve büyüklüğe meraklıdırlar. Minimalizmden pek haz etmezler. Arkadaşa pek gereksinim duymazlar ve mutlaka bir hobi alanları vardır. Toprak ve tonlarını kullanmayı pek severler. Favori alanları, yatak odaları veya hobi alanlarıdır.

Ev Dekorasyon Önerileri

11) KOVA BURCU (20 OCAK-18 ŞUBAT)

Zamanın modasını en iyi takip eden burç Kova burcudur. Özellikle salonlarının modern olması onlar için çok önemlidir. Yer yer tasarım biblo veya heykelcikler görmek bile mümkündür. Teknoloji meraklısı Kovaların en sık kullandıkları renk metalik gridir. Her yer onların favori alanlarıdır.

12) BALIK BURCU (19 ŞUBAT-20 MART)

Mumlar, farklı tablolar ve mistik kokuların buluştuğu yer ancak bir Balığın evi olabilir. Rahatlık ve huzur herşeyin önündedir. Pembe ve krem tonları onları rahatlattıkları için dekorasyonlarında sık sık kullanırlar. Mutfaklarında ve yatak odalarında zaman geçirmeyi pek severler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir