Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan mutfak modelleri, lüks  ve dekoratif bir mutfak tarzı tercih edenlerin gözdesi. Bir çok kişi tarafından tercih edilen bu tür mutfakları , ev dekorasyonu içine dahil etmek isterseniz bir kaç küçük ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir.

Amerikan mutfak yaptırmaya karar verirseniz, mutfaktaki bütün eşyaların, mutfak gereçlerinin, mutfak aksesuarlarının, amerikan mutfağa uyumlu tarzda modern çizgiler içermesi gerekir. Örneğin kırmızı amerikan mutfak tercih etmiş iseniz elektirikli mutfak gereçlerinin de kırmızı veya beyaz olmasına dikkat edin. Aynı zamanda klasik yemek masası yerine modern ada raflı yemek masası tercih edin.

Mutlaka mutfağın ortasına bir ada mutfak tezgahı yaptırın. Alt kısmına açık veya kapalı raf sistemleri kurdurun. Ada mutfak tezgahının üzerine tavan yaptırırsanız, tencere, tava koymak veya asmak için yeni bir yer daha kazanmış olursunuz. Böylece hem kullanışlı hemde amerikan mutfak dolapları ile uyumlu bir dekorasyon tarzı yakalamış olursunuz.
Mutfak aksesuarlarını büyük ebatlı aksesuarlardan ve mutfak dolaplarına uyumlu renklerden seçin. Sayısı az ama ebatları büyük mutfak aksesuarları amerikan mutfaklarla daha uyumlu olur.

Mutfak duvar kağıtları, amerikan mutfaklara en çok yakışan dekorasyon tarzı. Zira mutfak duvarlarının sadece birine mutfak temalı bir duvar kağıdı yaptırabilirsiniz. Böylece mekan hem hareketlenmiş olur hemde amerikan mutfak tarzına uygun bir dizayn elde etmiş olursunuz.

Yapı olarak mutlaka akrilik mutfak dolaplarından seçim yapın. Zira hem parlak mutfak dolapları elde etmiş olursunuz hem de temizliği leke tutmaması sebebiyle çok kolay yapılıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir