2017 Mutfak Dekorasyonu

Mutfağını yenileyecekler için kısa bir araştırma yaparak, 2017 mutfak dekorasyonu hakkında bilgiler oluşturduk. Bayanlar mutfakta çokça vakit geçirir ve güzel olması onlar için çok önemlidir. Öncelikle tabi ki kullanışlı dolaplar, kaliteli beyaz eşya, kullanış açısından rahat bir tezgâh, iyi bir havalandırma olması gerekiyor. E tabi mümkünse bir de geniş olsun. Ancak imkânlar doğrultusunda herkesin mutfağı geniş değil. Bu yüzden herkes yerine göre tercihler yapmalıdır.

Mutfağı dar olanlar kesinlikle beyazı tercih edin. Zaten 2017 yılında beyaz renk tekrar patlıyor. Beyaz renk mutfağınızı olduğundan geniş gösterir. 2017 de daha da artacak olan desenli mutfak dolap kapaklarından kullanabilirsiniz.

Geneli beyaza hâkim olan mutfağınızda bazı dolaplarda desen kullanırsanız, araya bir renk katmış olursunuz. Duvarlarınızı iyi değerlendirerek fazladan küçük dolaplar yaptırabilirsiniz. Artık renk renk bardakları öyle küçük dolaplarda sergilemek çok moda oldu. Hele o yaptırdığınız küçük dolapları mavi, pembe, sarı gibi canlı ve tatlı renklere boyayabilirsiniz.

Mutfağı geniş olanlar, tabi ki sizin seçeneğiniz fazla. Ortada tezgah çok moda ve öne çıkan bir seçenek olabilir. Yemek masasının yanı sıra farklı oturma alanı yaratabilirsiniz mutfağınızda. Mesela bank şeklinde bir oturma alanı.

Kesinlikle soft renkler moda bu sene. Ferah ortamlar olacak 2017’de. Duvarlarınızda oldukça boş alanda olacağı için farklı aksesuarlarla süsleyebilirsiniz. Bir tablo asabilirsiniz veya saat. Renkli kupalarınız için küçük raflar yapabilirsiniz.

Aslında eskiden mutfaklarda kullanılan bazı detaylar şimdi tekrar moda oldu. Eskiden açık raflar olurdu, tabaklar, bardaklar sıralanırdı. İşte simdi de ona benzer şekilde şirin dolaplar yapılıyor. Ya camlı olarak yada açık olarak yapılıyor ve içindekiler gözüküyor.

Son zamanda olan herşey dolap içinde olsun anlayışı yavaş yavaş değişiyor. Mutfak dekorasyonunda biraz eski yıllara dönüyoruz. Eski mutfakları inceleyerek fikir alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir