2017 Çocuk Odası Modelleri

Çocuklar evimizin neşe kaynağıdır. Dolayısıyla onlara ait yaşam alanları oldukça önem taşıyor. Sizlere belirli yaş grupları için tercih edebileceğiniz birkaç alternatifi bir araya getirdik. 2017 çocuk odası modelleri için dikkat edeceğiniz unsurları ve yılın modasının gerisinde kalmamanız için gerekli detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

0-7 YAŞ GRUBU ÇOCUK ODALARI

Bu dönemde dikkat etmeniz gereken ilk unsurlardan biri mobilyalarınızın sağlığa zararlı herhangi bir unsur taşımamasıdır. Kanserojen madde içermeyen mobilya tercihlerinizin ardından size ilk tavsiyemiz renkler. Artık kızlara pembe erkeklere mavi oda klişesinden kurtulmak isteyen anne-babalar çocukları için daha yaratıcı eşyalar ve modüler parçalar tercih ediyor. 7 yaşına kadar kolaylıkla kullanabilse de ilerleyen yaşlarda da bir şekilde değerlendirebilmesi için eşyanın modüler olması önemli.

7-14 YAŞ GRUBU ÇOCUK ODALARI

Artık bebeğiniz büyüdü ve değişen ihtiyaçları ile birlikte ebeveyn olarak dikkat etmeniz gereken unsurlar da çoğaldı. 7 yaşına kadar kullandığı modüler eşyaları da değerlendirebilirsiniz fakat bu geri dönüşüm, yeni ihtiyaçları ortadan kaldırmaz. 2017 çocuk modasında yaratıcı fikirler, alanların farklı şekillerde kullanılabilmesi ve uygun fiyatta halı perde seçimlerinizle onu modanın gerisinde bırakmadan ihtiyaçlarını kolayca karşılayabileceği hoş ve ferah ortamlar sağlayabilirsiniz. Bu dönemdeki en önemli unsur yatak seçimidir. Kemik gelişimi ve boy uzaması özellikle bu dönemde artacağı için günde en az 8 saatini geçirdiği yatağının da konforu ve işlevi büyük önem taşıyor. Yaygın ve hatalı görüş, visco tipi yatakların çocuklarımız için sağlıklı olduğu düşüncesidir. Visco tipi petrolden üretilen yataklar vücut şeklini kolayca aldığı için çocuğunuzun iç organları hafif de olsa baskı altında olacaktır. Bu da kemiklerin arasında olması gereken boşluğun olamaması anlamına geliyor.

Siz siz olun, ergenlik dönemine kadar çocuğunuzun ihtiyaçlarını karşılarken onun fikrini de almayı unutmayın. Çünkü en yaratıcı fikirler her zaman onlardan çıkıyor 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir