2016 Mutfak Perde Modelleri

Mutfak dekorasyonu için tasarlanan dekorasyon ögelerinden biri olan 2016 mutfak perde modelleri, hem dekoratif hem de kullanışlı tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Mutfak dekorasyonu, mutfak dolapları, mutfak halısı, mutfak masası ve beyaz eşyaları ile bir bütünlük sağlamalı. Bu dekoratif bütünlüğe uyumlu halı ve perde modelleri seçilmeli. Ben mutfak perde modeli ile mutfak halısı modelini aynı temalı seçerek mutfak dekorasyonunda bir bütünlük elde etmeye çalışmıştım. Hep mutfak perdesi hemde mutfak halısı, kahve fincanı resimleri ile baskılanmış takım modellerdi. Mutfak perdesi olarak sadece stor perde tercih ettim ve kesinlikle yanlarına fon perde kullanmadım. Zira günümüzde büyük bir dekorasyon hatası olan mutfak perdelerine fon perde ekletme özelliği var. Mutfakların orjinal dekorasyonunu bozan bu fon perde özelliği kesinlikle tercih edilmemeli. Mümkün olduğunca ufak ebatlarda tasarlanan mutfak perdelerinden kullanılmalı ve kesinlikle ocaktan fırından uzak tutulmalı.

Mutfak perdesi renklerine karar verirken mutfak dolaplarının rengini baz almalısınız. Zira mutfak içinde en çok yer kaplayan mutfak dolaplarıdır ve doğal olarakda en hakim olan renk mutfak dolabının rengidir. Mümkün olduğunca mutfak dolabının rengine zıt renklerde mutfak perdesi renkleri seçilmeli ki mutfak dekorasyonu boğucu bir renge dönüşmemeli.

“2016 Mutfak Perde Modelleri” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir